17 Temmuz 2014 Perşembe

Değişim                Sürekli Zaman şartlarının değiştiğinden dem vururuz  Ve zamanın şartlarının değişmeye devam edeceğini de çok iyi biliriz. Bir bakıma klişe laf oldu ‘değişim’ ama 7 haftanın ardından sonunda kararımı verdim. Blogumun ana teması ‘değişim’ olacak. Zaman, insan, şehir, Ülke, Kültür, Sanat, Ekonomi, Bilim ve daha adını sıralayamayacağım bir sürü sistem bugün değişen yüzleri ile karşımızdalar artık.
                Çocukluktan bugüne geçen sürede, Bir dakika öncesinin aynı olmasının imkanı yok. şu an okunan yazının devamında bile satırdan satıra farkedilmeyen bir değişim yaşınıyor aslında, Bazen kolay kabul edilebilir cinsten değildir, Önce yabancısı olur insan değişimin ama sonra bir alıştı mı, o zaman tadı bir başka güzel geliyor işte.
                Değişim, Kimi zaman korkutur da alışılmamışlığından ama dedik ya alıştımı insan bir başka güzel oluyor diye. Mühim olan değişime karşı direnirken korkmamakta mesele.MÖ 535 yılında Efes'te doğan Herakleitos'un yüzyıllar öncesinde söylediği 'değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir'. sözü sizce de hala geçerli değil mi?

Not: #belkidemehmet dendiğinde akla gelenleri twitterda paylaşarak blogumun hakkında kısmının oluşumunda sizinde düşünceleriniz yer alabilir. :)
               


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder