14 Ağustos 2014 Perşembe

‘Dünya Değişmeden’

          Dünya hızlı bir değişim sürecinden geçiyor. Normal şartlar altında bu hızlı değişimden hepimiz payımızı alıyoruz, fakat değişimin ne anlama geldiğini insanlık henüz kavrayabilmiş değil sanıyorum.
      Küresel ısınma ile her geçen gün yakıcı sıcakların hissedilmeye başlaması ve iklimlerin farklılaşması,  Sanayileşme çağı ile insanların yepyeni şehir yaşamlarına adımı ve Kalabalıklar arasında kaybolması kısaca kendine yabancılaşması, Kültürel farklılıkların dünya değişim hızına paralel olarak tek tipleşmeye doğru yol alması ve belki de en önemlisi kimsenin değişime karşı koyamayışı.
     Dünyadaki hızlı değişimin bize öğrettiği bir şey var aslında, Hayatı erteleme! ‘Dünya Değişmeden’ yaşanacak çok şey var. Evet, bu felsefe Türkiye’nin fikrimce en iyi gezgin ruhuna sahip, dünya kültürünü müşterileri  ile paylaşan, onlara sadece hizmet sunmak yerine evrensel yaşam vizyonu yaratma değerini de katan, Cafe Del Mundo’nun yöneticileri değerli insanlara ait.
        Cafe Del Mundo’ya yolu düşenler bilirler, Farklılığın vermiş olduğu bir bakış açısı vardır. Bir kere yaşama fırsatı yakaladı mı insan bir daha ayrılmak istemez  o atmosferden.  Sırtçantalı seyahatlerin yıllardır biriken anıları en sonunda bir kitap haline gelmiş. Söz uçar yazı kalır misali ‘Dünya Değişmeden’ demiş Tulga Ozan. Kitapta, Orta Asya’dan Amerika’ya kadar ilginç yaşantılar ve deneyimler var. Dünya değişmeden gezilip görülmesi gereken ne kadar yer varsa deyim yerindeyse hepsi gezilmiş ve yazılmış. Okunası değerli bir kitap.
        Yazının başında belirttik, dünya hızlı bir değişim sürecinden geçiyor, farkına bile varamıyoruz. Oysa değişimin kıyısından geçen, henüz tam anlamıyla değeri anlaşılmamış ya da keşfedilememiş çok değerli doğa harikası ülkeler, Hiç duymadığımız kültürler, tatmadığımız yemekler ve dahası var. Biraz uzaktalar. Macerayı sevenler için esas heyecan yaratan da bu zaten. ‘Dünya Değişmeden’ kitabını bir şekilde bulup  Del Mundo  bakış açısından dünyayı yeniden keşfetme tutkusuna kapılın. Eminim Pişman olmayacaksınız. Ha, Bir de bulduğunuz kitabı mutlaka yerinde ve zamanında yani Cafe Del Mundo’da okuyun.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder