16 Ekim 2014 Perşembe

Blog Yazarı, Kime Denir?


İletişim günden güne dijitalleşme eğilimi gösteriyor. Dijitalleşmenin yanına bir de görselliği koyarsanız. Gelecek kuşakların okuma davranışlarının neredeyse yok olacağı günleri yaşayacağız.

Sosyal medya sayesinde iletişimin hızlanması,  hızlanan iletişimin anlık iletilere evrimi ve daha bir sürü sebeple gelişmeye başlayan bir de blog yazarlığı.. inanın bana bu satırların da yazılmasını güçleştiriyor.

Tüm bu  güçlükler içerisinde boğuşurken bir de kalkmış blog yazarı kime denir diyetartışıyoruz. Bu soruyu Google’a arattığınız da karşınıza binlerce sonuç çıkacak. Binlerce sonuç içerisinde bir de benim yazımın çıkacak olması çok mu fazla? O halde blog yazarlığı ile ilgili benim de söyleyeceklerim var.  

Eğer bir blog sahibiysen sevgili yazar, ya da bir bloğum olsun istiyorsan, mutlaka şunu düşün. Blog açmış olmak yetmez! Okunsun ya da okunmasın, okuyabilecek olası potansiyeldeki insanları düşünerek onlara karşı sorumluluğu  samimiyetle yerine getirmiş olmayı ve okuyucuyu asla ihmal etmemeyi hayal et.

Sonra yazmak fikrinin gerçekten güzel bir duygu olduğunun sen de farkındaysan eğer, sürekli yazmaktan vazgeçme. Çünkü göreceksin ki süreklilikle gelen söyleşilerde konu konuyu açacak.
Sürekli yazarken, bir de çevrendeki yazar arkadaşların neler yazdığına da bakmadan geçme bence, çünkü Her yazı bir düşünüş, her düşünüş bir yaşayıştır aynı zamanda.

Her şey tamam diyorsan şayet, yazmak fikri senin hayatının bir parçasıdır desek yanılır mıyız? Yanılmıyorsak hayatının bir parçası olan yazmak fikrine gereken değeri ver ve  blog dünyasında varlığını sürdürmeye devam et. Çünkü bir Emre Kongar, Ahmet Hakan ya da Cüneyt Özdemir… Yazmak fikrini hayatlarının bir parçası gördükleri için başarılılar.  

Yazarken yaşamak, yaşarken yazmak işte tüm mesele bu. İşte tüm bu mesele içerisinde sen de bir blog yazarısın. İyi ya da kötü farketmez.

1 yorum:

  1. Okunmak güzel şey ama önemli olan yazmak bence. Yazmak insana çok şey kazandırır. Mesela düzgün cümle kurmaya çalışarak kendimizi daha iyi anlatmanın yollarını keşfederiz.
    Yazmaya devam 'belkidemehmet' bir gün ünlü olur...

    YanıtlaSil