20 Kasım 2014 Perşembe

Girişimcilik Trafiği

Girişimcilik kavramının son zamanlarda en önemli ekoller arasında olduğunu pek tabi söyleyebiliriz. Etrafınızda müthiş fikirleri olduğunu iddia eden, ama ne yapacağına da bir türlü karar veremeyen onlarca genç bireyhayatın içinden bir tablo görüntüsündeymiş gibi,günün en yoğun araç trafiğine taş çıkartırcasına girişimcilik trafiğine yakalanmaya başlamıştır.


Girişimcilik trafiğini, günümüz koşullarının getirdiği fırsatlarla da çok yakından ilişkilendirilebiliriz. Yeni fikirlerin oluşumuna olanak sağlayan teşvik edici unsurlardan, içinde yaşadığımız çağın ulaşılabilir ve uygulanabilir kaynaklarına ve tabi ki, gençliğin kendine olan özgüvenin de hesaba katılması ile zaten girişimcilik trafiğine yakalanmamak içten bile değildir.


Ekol trafiğine yakalanmadan bütün riski göze alarak kimsenin yapılamaz dediğini başarma cesareti gösterenler, örnek girişimci olarak zaten aramızda fark yaratmış durumdadırlar. Ancak hızla değişen dünya da  girişimciliğinde hıza ayak uydurmak zorunluluğu ayrıca bir parantez olarak belirtilmeli.


Anlaşılacağı üzere girişimcilik trafiğinin her geçen gün artmaya uygun yapısı, bu trafikten nasıl çıkılabileceğini bize düşündürtmeye başlamıştır. Yazının başında, etrafınızda müthiş fikri olduğunu iddia eden ancak ne yapacağına da bir türlü karar veremeyen genç bireylerden bahsettik. Trafikte fark yaratmak ancak ‘yaratıcı fikrin yenilikçi heyecanı ile olabilir diye düşünüyorumçünkü,


Bugün, girişimci olmanın yetmeyeceğini, yapılan girişime yaratıcı fikrin yenilik heyecanınıda katarak sürekliliği sağlamaya çalışmayı, hatta yaratıcı fikrin değer ifade etmesini sağlamak gerekmektedir.

Unutmayın trafik yoğun, vakit az ve ulaşmanız gereken hedefler varYaratıcı Fikir girişimciliğin anahtar kuralı olsa hiç fena olmaz. Girişimcilik birbirine benzeyebilir belki ama yaratıcı fikir asla..


1 yorum:

  1. Sosyal girlişimcilikle ilgileniyorum ben de .Bu konuda sogla var onu biliyorum da ama buna yönelik bir yazılı kaynak bulsam ben de ,iyi olacak :-)

    YanıtlaSil