25 Aralık 2014 Perşembe

Hayal Gücü Eksik Olmayan Yeni Bir Yıl

Yılbaşı desem size aklınızdakiler neler olur? Yeni başlangıçlar, umutlar, beklentiler, daha neler? Ya da desem ki, bu yılbaşı gecesi ne yapacaksınız? Giriş ücreti olan sınırsız içkili bir mekanda sabaha kadar eğlence, şehrin meydanlarında gerçekleştirilecek halk konserine katılıp sonrasında havai fişek gösterileri seyri, evde oturup televizyon başında pijama partisi, ne yapacaksınız? 

Ya da durun durun, desem ki size, yılbaşı klasikleri, Ağzına kadar doldurulmuş etli butlu bir hindi dolmasını, milli piyangoyu, tombalayı ve arkadaşlar arası hediye çekilişini ve dahasını sıralayabilirsiniz değil mi? 

Yılbaşı dense akla gelecek bir çok şey olacağı kesin. Kimi yaşamımızın bir parçası olmuş, kimi de sırf moda deyimlerle yaşamımıza yeni alışkanlıklar katmış. Değişen dünyada değişmeyen şeylerde var. Olmalıda zaten. 

Yalnız, bir şey var ki, benim aklıma yeni yeni fikirler getiriyor. Yılbaşı dediniz mi, onu nedense baş tacı yapasım geliyor. Anlatılanlardanmıdır yoksa görülenlerdenmidir nedir bilmiyorum ama, yılbaşı fikrimin bir köşesinde çam ağacı ile özdeşleşmiş. 

Şimdi düşünün, yeni bir yıla girmeye hazırlanıyoruz. Hepimizin yeniliklere dair geleceğe umutla bakmak istediği hayalleri var. Ve hayallerin yaşamasına ön ayak olabilecek bir fırsat yakalamak istiyorsunuz. 

Ne yapacaksınız? 

Hadi gelin, yeni yılda aklımızdakileri gerçekleştirmek için dileklerde bulunalım. Hatta ilk önce yeni yılla özdeşleşen çam ağacı edinelim kendimize. Çam ağacı da dikebilir hani. Seçim sizin. Sonra, çam ağacı için  dileklere ihtiyacımız var. Bu dilekler bir yıl içerisinde gerçekten uygulanabilecek gerçekçi hayaller olarak yazılsa ve her güne özel bir özenle toplam 365 dilek olacaktır. Bir yıl sonra, 2016 yı selamlarken  yani 365 güne 365 dilekten bakalım kaçını gerçekleştirebilmiş olacağız? 

Dedik ya hayaller çok. Yeni yıla yeni umutlar sığdırmak istiyoruz. En azından ağacınızdaki dileklerde geçmişe dönük bakabileceğiniz yazılı kaynaklarınız olacak. Ne mutlu. 

Eklemeden geçemeyeceğim, kendime bir çam ağacı edindim. Özel bir çizimle hazırlanmış, blogda baş tacı olacak olan bir çam ağacı bu. 365 dileğimin kaçını gerçekleştirebileceğimi göreceğiz. Yalnız, bir yıl sonraki yılın blog yazısında.. 

Herkesin yeni yıla hayal kurarak girmesi dilekleriyle. Hayal gücünün bol olacağı yıllara.


1 yorum:

  1. valla çam ağacı filan almadım.ama hayalleri hatırlamam ve onlara aşkla sarılmak için kırmızı kalpli bir led ışık aldım.Gerçekleştirmeyi düşündüğüm hayallerimi o yanıp söndükçe hatırlamak için...yeni yılın kutlu olsun

    YanıtlaSil