5 Şubat 2015 Perşembe

Üniversite dostluklarının yeri ayrıdır

Üniversite yılları dostlukları vardır ya hani, Birlikte büyüyerek hayata bakış açılarımızı şekillendirdiğimiz. Bugün biraz bundan bahsedeyim . Üniversite mühim şey doğrusu. 18 yaşına henüz gelmişken hiç bilinmeyen şehre doğru yol almak ve yeni arkadaşlıklar edinmek fikri oldum olası ilginçtir. 

4 yıl  birlikte okumak,  yurt arkadaşlıkları, sonrasında  öğrencilik hayatının özgürlüğü demek olan ev kiralama, Hatta sınıf arkadaşlığı ve hatta üniversite toplulukların da ortak amaç ve hedefler..

Dedik ya, oldum olası ilginç. Farklı şehirlerden gelen insan seli bir nokta da buluşur da ne yapacağını bilemez bazen. Vizeler gelir, finaller geçer, bütünlemeler, yaz tatilleri derken hepsi gelir de geçer. Birinci sınıfta 4 yılın nasıl geçeceğini düşünürken ki dertlenmeler, zamanla 4 yıl nasıl geçtiye evriliverirler. 

Bakarsınız, 4 yılın size kattığı değerler olmuş. Türkiye’nin dört bir yanından dostluklar edinmişsiniz. Kimi zaman edindiğiniz dostlukların evine kadar misafir olur da yenilikleri öğrenirsiniz, Kimi zaman da aynı üniversite de okumanın heyecanıyla geleceği tartışırken bulursunuz kendinizi. 

Hayata katılan tüm değerler de üniversite yıllarında ki geleceğin kaygısını hep ayrı bir tarafa koyarım. Çünkü bugünümüzü belirleyen önemli yapı taşlarıydı. Neler yoktu ki bu kaygılarda.. İş sahibi olmak, hayat felsefelerimiz, yaşayacağımız şehirler ve daha nicesi.. 

Gel zaman git zaman üniversite mezunu olunca insan,  üniversiteli olmanın mühimliğini ayrıca değerlendiriyor. İşte, üniversitenin ilk yılından bu yana edindiğim dostum, geçen hafta İzmir’e ziyaretime geldiğinde tüm bunları düşündüm.  Ve

Çetin fikir çarpışmalarımızı, hayata değer katan planlarımızı, farklı şehirlerde de olsak gönüllerin bir olduğunu duyumsayarak gülümsedim.

 Bu haftalık bu kadar. Üniversite dostluklarının yeri ayrıdır diyelim ve gelecek haftanın konusunu şimdiden yazmaya başlayalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder