12 Şubat 2015 Perşembe

Yeni bir proje

Yine bir son dakika yazısı ile karşı karşıyayım, karşı karşıyasınız, karşı karşıyayız, Sevgili okuyan ve okumayan. Kızmak serbest,  hatta aman be Mehmet, saçmalama artık,  Aylardır tutturmuşsun bir belki de sonuca ulaşamadın naber? Demekte..


Eh, ama şimdi siz kızdınız diye.. Ben kızdım diye..yazmamazlık olmaz değil mi? Son dakika da olsa okuyucuyasorumluluğumu yerine getirmek zorundaymışım gibi bir hisse kapılmakta, Haksız mıyım? Neyse neyse, lafı uzatmadan konuya girelim.


Bu hafta yine yoğun bir haftaydı. İş görüşmesine gittim! bakın laf aramızda. İyi mi geçti kötü mü geçti inanın ben bile tam emin değilim, ancak kaliteli bir mülakat deneyimim oldu.Malum bu hafta okullar da açıldı. Üç hafta önce tatile girdik yazısı yazarken şimdi okulun açıldığından bahsetmem, banazaman ne de çabuk geçiyor dedirtti bile..


Her şey bir yana bu hafta yoğun gerçekliğinde ki söylemime, esas bir konuyu daha eklemek istiyorum. böylece ben de rahatlayacağım, belki siz de edindiğiniz yeni bir bilgi sayesinde rahatlamış olacaksınız.


Peki nedir? Bir çanta projesi bu. iki genç bir araya geldi. Düşündü taşındı, kendi tasarladıkları ürünleri doğayla nasıl uyumlu hale getirebiliriz derken, kendine bir hedef kitle buldu. Önce çantanın su geçirmeyen kumaş olmasında karar kıldılar. Üzerine hedef kitleye uygun olması için tasarımlar geliştirdiler. Yetmedi tek tek insanlara sorup fikirler aldılar..Tüm bunlar bu hafta içerisinde yoğunlaşınca artık son kararlar alınmış ve üretime geçilmeye ramak kalmış durumda..


Hedef Kitle kim? hadi onu da söyleyelim. Şehir ve Bölge Planlama öğrencileri.. Onların aylarca çizdikleri kocaman kocaman projelerini kaliteli bir çanta’da saklamak istekleri en doğal hakkı diye düşünmüş olan bu gençler kocaman kumaş çanta ile İlk ürünlerini üretmek için heyecanla gün sayıyorlar. Bu iki genç kim? bir internet sitesi linki verelim de hakkımızda kısmına bakın bakalım kimlermiş? Çanta nasıl bir şeymiş  görün.  www.paftam.com , Gençlik heyecanlı.


Eh, bu haftada yoğun geçti zaten. Benden bu kadar. şimdi sıra sizde. Projenin yaygınlaşması için çevrenizdekilere de bahsedin.. Şehir ve Bölge Planlama projesinin ötesi de var ne de olsa değil mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder