23 Nisan 2015 Perşembe

'Kendiniz olma' adımlarına bir katkı

Yazacak da anlatacak da öyle çok şey var ki.. Yine, kendi kendime şu soruları soruyorum: Nereden başlamalıyım? Başlarsam bitirebilir miyim? Ve dahası..


Haftalık yazı günü geldiğine, yazacak listesinde de bahsedecekler çoğaldığına göre, en iyisi bir yerlerden başlayalım. Ne de olsa, yazması, noktalama işaretlerinin kontrolü, yazı başlığı ve tabi ki yazıya uygun görselin seçimizaten epey bir zaman alacaklar.


Dedik ya, yazı yazmak başlı başına zor bir iş. Ve yazmak kadar bunun zamanın da olması da en az bir o kadar, ayrıksı zor bir iş. Tabi şu da var. Yazmak diyoruz, yazamamayı da hesaba katmak gerek.


Haftaların hesaba katılamayan yoğunlukları doğaldır ki, yazıyazmanın en büyük baş belası olarak hesaplanamayanların, bir anda hesaplanmasını sağlar. Bu sebeple, az buçuk ne demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum.


Hemen belirtmekte fayda var. Bu hafta ki yazı, İzmir’i ve İzmirlileri ilgilendiriyor. Lafı uzatmadan konuya girelim. Fikrimce, Okuyucunun zaten bildiği hatta birkaç sefer de uğradığı, belki de bir yıldır bunun için planlar kurduğu bir organizasyondan bahsedeceğim. Böylece bu bahsetmek istediklerim sizlerin de zihninde pekişmiş olacak.


Mühim konu: İzmir Kitap Fuarı. Bu yıl 20. Yaşı kutlanıyor.Yani, her yıl artan ziyaretçi sayısı ile göz dolduran ve hepimizisevinçlendiren bir organizasyonun 20. Yaşı. 500 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Ziyaretçi demek yerine şunu söylesek daha iyi olabilir, büyük çoğunluğunu okuyucuların oluşturduğu yüz binler..


Bu durumda, bizim de yazı konusu yaptığımız 20 yıllık serüvene atıfta bulunmak organizasyon için belki de tuzu biberi olacaktır, fakat iyi olacaktır.


Hala gitmeyeniniz var ve bu yazıyı okuyorsanız çok geç kalmadan Pazar günü saat 19:00’a kadar mutlaka gidin ve görün, hatta kitap satın alın. Muhtemeldir ki, Kitaplar arasında kaybolacak ve yeni hayallere yelken açabileceksiniz. Yine olasılıkla, Tanık olacağınız onca yazar arasından biriyle sohbet etmek fırsatını yakalayabilecek ve zamanı durdurabileceksiniz.


20. yaşı kutlanan kitap fuarından kimler gelmiştir, kimler geçmiştir diye düşünecek oluyorum ama bu düşünüşleri size bırakıyorum. Ülkemiz de onca sorunlar bir yığın halini almışken okuyucuların 9 gün boyunca büyük buluşması gerçekten çok önemli.


Kıymetini bilmek gerek. E hadi o zaman! Alın bir kitap! fuarın tarihini iliştiriverin notlarınıza. Geleceğe umutla bakabilmenin ışığını yakın. Gülümseyin. Göreceksiniz değişimin o dayanılmaz hafifliğinde ‘kendiniz olma’ adımlarına katkı sağlamış olacaksınız.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder