4 Ağustos 2016 Perşembe

Yapacak çok şey var

Gündem öylesine sıkıcı, öylesine sığ, öylesine içinden çıkılmaz bir hal almış durumdaki; insana,  bir an önce bu durumdan sıyrılmak gerekliliğini hissettiriyor. Nefes alıp kendine gelmenin zorluğunu tekrar tekrar düşündürterek. 

Sebebi, 

Yaşanacak pek çok şeyin olmasından.. 

İnsanlar tedirgin, ürkek, ne olacağını kestiremiyor.. gelecekten umutsuz. Gündemdekiler bunu pekiştirmekte, sıklıkla yurt dışına çıkmak istediğini belirtenlerin sayısı da az değil. Böyle bir ortamda doğaldır ki, gelişimin önüne kocaman bir set çekmenin parçası olmaktayız. 

Bunda her birimizin, az ya da çok katkı payı var.

Çevremizi etkilediğimiz gibi, çevreden de fazlasıyla etkileniyoruz. 

Çağın getirdiklerine bakıyorum da.

Bu çağda bilgi kaynakları, iletişim kanalları, ulaşım yolları sınırsız. Yaşamın hızlı akışı söz konusu. Yeniliğin ardı arkası kesilmiyor. Fırsatların da öyle. O halde niye tüm bu u-mutsuz bakış açıları..

Niye böylesine sığ gündemlerde tepinip durmak ve zamanı boşa harcamak.

En iyisi, geleceği hayal ederken, işe kendinden başlayacak adımları atmak. Değişimi yakalayacak tüm düşünce ortamını yaratıp bunu sıklaştırmak ve yaygınlaştırmak. Kültür haline getirerek gelenekselleştirmek.

Unutulmamalı ki, geleceği,  hayal bile edilemez denilenler kuruyor.

Bunun adına İcat denilsin, devrim denilsin, yenilik denilsin, ne denirse denilsin ama hayalini kuracak irade oluşsun..

Demem o ki, sıyrılırsa insan  şu saçma gündemden, nefes alıp kendine gelirse bir de, yapacak pek çok şeyin var olduğunu görmek içten bile değil.

Çünkü yaşamak güzel, yaşamak hayal, yaşamak paylaşım..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder