9 Şubat 2017 Perşembe

Yenilik iklimi

Bugün yenilik arayışı içerisinde olmayan var mıdır? bilmiyorum. Varsa da bir kenara geçip, ben nerede yanlış yapıyorum diye düşünmesi gerek. 😉 Çünkü günümüzün getirdiği bu. Yenilik peşinde koşmak.. 
***
Akış hızı öyle bir hal almış durumda ki, hızına yetişebilene de aşk olsun bu arada. Lakin işin bir ucundan tutmak deyimi diye bir şey de var. Mühim olan ayrıntı burada. Yeniliğin ucundan kıyısından tutup ve onu sürdürebilmekte.. 
***
Tabi neyin yeni olup olmadığına tam anlamıyla karar verdikten sonra.. Bu nasıl olacak? kararı nasıl vereceğiz? ya da gerçekten karar vermeye gerek var mı? günümüzün hızında karar alana dek, aldığımız karar da eskimeyecek mi? 💬 işte bunlar hep düşündürücü noktalar...
***
İşin ilginci yeniliğin nasıl ve nereden çıktığı.. Yeniliği çıkartıp sürdürülebilir kıldıktan sonra bunun nasıl bir döngü oluşturduğu.. İklim koşullarının insanları etkilemesi gibi.. Yenilikte kendine uygun bir iklim oluşturuyor ve etki sürecini yaratıyor.  
***
Ayrıca bunun etkisi, bilime, sanata, ekonomiye ve kültüre oluyor haliyle.. Farkında olunsun ya da olunmasın.Yenilik ikliminde, sürdürülebilir olmanın en önemli koşuluysa akıl süzgeci.. Biraz zaman alır belki ama, akıl süzgüsü olayları anlamlandırmamızı ve onu derinlemesine kavramamızı sağlar. Yeniyi yakalamanın ve onu sürdürmenin kararlılık koşullarını oluşturur. 
***
Şimdi yazımızın başına dönelim ve sorumuzu soralım. Bugün yenilik arayışında olmayanınız var mı? Telefonunuz, arabanız, eviniz, işiniz, okulunuz, kıyafetleriniz, saçlarınız, kültürleriniz, alışkanlıklarınız hakkında yeniliğe ihtiyaç duymayanınız peki? 😉
***
Sorunun cevabı belli. Bunun için özgür akıl, düşünce gerek.. Yoksa yenilik iklimi nasıl serpilip gelişecek.. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder