14 Eylül 2017 Perşembe

Ne yazdım onu da unuttum

Sayfalar dolusu bir şey yazmıştım az önce ama beğenmedim ve hepsini sildim. Silmek de o kadar zor olmadı zaten.  Sağ olsun teknoloji diye bir şey var artık. 

Eskiden olsa saatlerce yaz falan sonra yazdıklarını sil diye uğraş... olacak şey değil. Gerçi onun da çözümü vardı. Ne yazdıysan sökerdin sayfayı tek tek parçalama keyfini yaşardın. Şimdilerde neyse ki ona da gerek yok. Uğraşacaksın ne gerek var enerjimi harcayayım. İşlem oldukça basit. Hepsini seç ve bir tıkla sil gitsin. 

Hayır, O kadar sildim ettim diyorum bir de bakıyorum bilgisayarımın başına geçmiş yeniden bir şeyler yazamaya koyulmuşum. Ne hikmet olduğunu bir türlü çözemedim. Yazmak şevki mi desem, manyaklığı mı.. Her neyse işte. Devamı geliveriyor. 

İşin ilginç taraflarından biri de yazdıklarımı unutmuş olmam. Az önce ne yazmıştım ve silmiştim hatırlamıyorum. Her şey silinene kadardı. Balık hafızalı olduğumu iddia etseniz o da değil. Buna balıklar gerçekten gülerler. 🐟

Teknoloji sayesinde unutkanlığım da hız kazanmış olabilir. Yazdıklarım kadar var oluşumu pekiştirirken, unuttuklarım kadar da varlığımdan pekişme hissediyorum sanki. 

Yaşam basit. Akış oldukça basit. Süreklilik en az onlar kadar. Unuttum dediğim ne vardı. Yazmalı mı? O zaman bu nasıl unutmak olur.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder